Değerli Konuğumuz;

 

Sizi içten bir hoş geldiniz ile karşılamak isteriz. Aynı zamanda seyahatleriniz ve organizasyon planlarınız süresince sizlere yardımcı olmak için neler yaptığımızı da paylaşmak isteriz. Yeni korona virüs (COVID-19) ile ilgili durum dünya çapında kritik bir hal aldığından, seyahat ve organizasyon güvenliğinizi sağlamak için elimizden gelen her şeyi yapmaktayız.

Her zaman olduğu gibi konuklarımızın ve ekip üyelerimizin güvenliği ve emniyeti en yüksek önceliğimiz olmayı sürdürmektedir. Temizlik ve hijyen konusunda en yüksek standartları korumanın gururunu yaşamaktayız.

Korona virüs salgınına karşı, temizlik ve hijyen protokollerimizi çok daha sıkı hale getirmek amacıyla, küresel ve yerel kamu sağlığı yetkilileriyle (Dünya Sağlık Örgütü ve Hastalık Kontrol Merkezleri dahil) konsültasyon halinde ek önlemler geliştirmiş bulunmaktayız.

Otelimizde bu konaklamanızın içinde bulunduğumuz durumdan dolayı biraz farklı olabileceğini kabul ediyor, anlayışınız için teşekkür ediyoruz.

Her zaman olduğu gibi, misafirlerimizin ve ekip üyelerimizin emniyet ve güvenliği en büyük önceliğimiz olmayı sürdürmektedir. Yeni korona virüs (KOVID-19) etrafındaki gelişmelere bağlı olarak, seyahat güvenliğinizi sağlamaya ve maksimum esneklik sunmaya yönelik olarak elimizden gelen her şeyi yapıyoruz.

ALTINGÖL HOTEL EĞİRDİR “Güvenli Turizm”, halihazırda hastane sınıfı temizlik ürünleri ve yükseltilmiş protokollerin kullanıldığı, ALTINGÖL HOTEL EĞİRDİR ’in zaten yüksek olan kat hizmetleri ve hijyen standartlarını geliştirecek

Program şunları içerecek;

·         Oda temizlendikten sonra misafir odasına girilmediğini belirtecek ALTINGÖL HOTEL EĞİRDİR “Güvenli Turizm” Oda Mührü.

·         Misafir odalarında, ışık anahtarları ve kapı kolları dahil, en çok dokunulan 10 alanın ekstra dezenfeksiyonu.

·         Ortak alanların temizlenme sıklığının artırılması.

·         Girişlerde ve yoğun olan alanlarda misafirlerin erişebileceği dezenfektan ürünleri.

·         Spor salonlarının geliştirilmiş temizliği.

·         Odalarda azaltılmış kâğıt malzemeler. (Banknotlar ve misafir rehberleri gibi)

·         Odaya yemek servislerinde geliştirilmiş hijyen protokolü.

·         Büfeler, toplantı alanları ve diğer alanların geliştirilmiş temizliği.

·         Yüzey ve eşyaların sterilize edilmesi için dezenfekte edici buğu ile elektrostatik spreyler ve mor ötesi ışık gibi yeni teknolojilerin değerlendirilmesi.

·         Kişisel koruyucu ekipman ve güçlendirilmiş eğitim ve protokollerle geliştirilmiş Ekip Üyesi güvenliği ve sağlığı.

Otele Giriş ve Çıkış İşlemler

(Check-In / Check-Out)

 

Misafirlerimize, otel girişinde görevli personelimizce uygulanmakta olan ALTINGÖL HOTEL EĞİRDİR “Güvenli Turizm” ve diğer tedbirlerimiz ile ilgili bilgi verilir.

·         Misafirlerimizden araçlarını otele girişleri sırasında görevli kişinin yönlendirmesi ile kendilerinin park etmesi istenecektir.

·         Misafirlerimiz, otele girişte dezenfeksiyon halıları (paspasları) ve el dezenfeksiyonu ile karşılanır. Ateş ölçümünden geçerek, kayıtları tutulur. Bu kayıtlar ‘Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’ kapsamında sadece kendileri ile paylaşılır.

·         Sürekli temas gerektiren; oda kartları ve kalem gibi benzer materyaller, her kullanımdan sonra ‘Ultraviyole Dezenfeksiyon Makinesi’ ile sterilize edilmektedir. Ayrıca pos cihazı ve ortak telefon gibi cihaz ve malzemeler her kullanımdan sonra dezenfekte edilecektir.

·         Resepsiyon deskinde her daim dezenfektan spreyi, maske bulundurulacaktır.

·         Bavullar ve eşyalar, gerekli eğitimleri almış personelimiz tarafından dezenfeksiyon işlemleri gerçekleştirilerek otelimize alınacak ve misafirlerimiz odalarına güvenli şekilde gönderilecektir.

·         Misafirlerimizi, yapacağı ödemelerde mümkün olduğunca temassız pos cihazı veya online ödeme seçeneklerine yönlendiriyoruz.

·         Fiziksel teması azaltmak için, talep edilmesi halinde faturaları yazdırmak yerine misafirlerimize e-posta ile gönderiyoruz.

Misafir Odalarının Temizliği ve Hijyen Protokolümüz

ALTINGÖL HOTEL EĞİRDİR “Güvenli Turizm” kapsamında;

·         Tüm odalar ozon makinesi ile temizlenerek oluşabilecek bakterilerin önüne geçilir.

·         Havlular kapalı poşetler içinde misafir kullanımına sunulacaktır.

·         Talep edilmesi halinde tek kullanımlık ürünler (nevresim takımı ve banyo havlu takımı) ekstra olarak temin edilecektir.